Minust

Kaido Taim

Psühholoogiline nõustaja,
perelepitaja ja koolitaja.

Kaido Taim

Olen töötanud psühholoogilise nõustajana Tallinna Psühholoogilises Kriisiabis üle 20 aasta, koolitanud sama kaua vabatahtlikke Eluliini usaldustelefonile ning aastast 2004 pakkunud ka perelepitaja teenust. 

Mulle meeldib mu töö – iga klient on mulle kui partner, kellega koos analüüsida elu keerdkäike, mõtelda, kuidas vältida kannatusi ja saavutada rahulolu, kuidas mõtestada tulevikku ning tulla toime üle pea kasvavate tunnetega jpm. 

Ma ei piiritle oma tegevust mõne konkreetse psühhoteraapia raamistikuga, vaid eelistan olla eklektik, kes kombineerib oma töös erinevaid lähenemisi, olenevalt konkreetsest kliendist ja tema probleemist.

Eelistan vaadelda kriise kui väljakutseid elu poolt – suudame neid lahendada sedamööda, kuidas suudame neid sisuliselt mõista. 

Arvan, et paljuski määrab inimese rahuolu see, millisena ta maailma näeb ja kuidas selles toimuvat tõlgendab. Keskkond on meid kõiki „programmeerinud“ teatud uskumustega, väärtushinnangutega, hirmudega ja ootustega ning see mõjutusprotsess on pidev. Mida rohkem me sellest aru saame, seda kergem on meil juhtida omi tundeid, vähendada kannatusi ja saavutada rahulolu.

Mulle meeldib aidata inimestel saavutada suuremat teadlikkust enesest ja oma suhetest ümbritseva maailmaga. Tulge ja arutame, kuidas tulemuslikult muuta oma elus seda, mida me soovime ja saame muuta ning kuidas leppida sellega, mida me muuta ei saa.

Vastuvõtule registreerimiseks helistage 5388 8866 või kirjutage pingedmaha@gmail.com

Individuaalne nõustamine

Keerulised otsused, ülemäärane stress, kaotus–lein, eksistentsiaalsed probleemid, suitsiidimõtted vms? Tulge julgelt ja jagage – toome mõtetesse selgust ja vähendame kannatust.

Paarinõustamine

Kuidas saada hea suhe tagasi, kui erimeelsused on võimust võtnud? Arutame koos – olen aidanud sadu paare.

Abielueelne nõustamine

Kas olete hästi läbi mõelnud, miks üldse abielluda? On see emotsionaalne otsus, ratsionaalne kaalutlus või midagi hoopis sügavamat? Tulge – arutame rõõmsas meeleolus ja loome teie suhtele tugeva vundamendi.

Perelepitus

Kohtus käimist saab vältida! Tulge, maandagem pinged ja paneme koos plaani paika, kuidas mõistlikult edasi minna.

Hiljutised avalikud sõnavõtud